Υπάλληλος Back Office Ασφαλιστικού Οργανισμού

  • Ημερομηνία δημοσίευσης:27 Ιουνίου, 2020
  • Αιτήσεις έως: 27 Ιουλίου, 2020
  • Προβολές 100
0 Αιτήσεις
  • Κλάδος εργασίας Υποστήριξη Γραφείου
    Εργασιακή εμπειρία 1 Έτος
    Μορφωτικό επίπεδο Ανώτατη μόρφωση (ΑΕΙ/ΤΕΙ)
ACTION LINE SOLE SHAREHOLDER CO. LTD, Λυκαβηττού, Athens, Ελλάδα
Περιγραφή Αγγελίας
Actionline Ltd. Υπάλληλος Back Office Ασφαλιστικού Οργανισμού

Αθήνα  Greece

Description

Η Αctionline, εταιρία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού, για λογαριασμό μεγάλης Ασφαλιστικής εταιρείας στην Αθήνα, αναζητά υπάλληλο του τμήματος αποζημιώσεων ασφαλειών ζωής.

Υπάλληλος back office ασφαλιστικού οργανισμού

Περιγραφή Θέσης:

  • Καθημερινή επεξεργασία των εγγράφων στο τμήμα ασφαλειών ζωής.
  • Καταχώρηση των δεδομένων σε ηλεκτρονικό σύστημα και παρακολούθηση των αιτημάτων.
  • Διαχείριση και καθημερινός έλεγχος των δικαιολογητικών για τη διασφάλιση της διαδικασίας πληρωμής.
  • Διαχείριση ερωτήσεων και παραπόνων πελατών σχετικά με την διαδικασία της αποζημίωσης.
  • Διατήρηση και ενημέρωση του ηλεκτρονικού αρχείου πελατών
  • Προετοιμασία στατιστικών αναφορών

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Απόφοιτοι Α.Ε.Ι, /T.E.I. /I.E.K. (ιδανικά με κατεύθυνση σε ασφαλιστική επιστήμη)
  • Τουλάχιστον 1 έτος εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση Η/Υ και εφαρμογών MS Office
  • Καλή γνώση αγγλικής γλώσσας

Παροχές:

  • Σταθερός μηνιαίος μισθός και ασφάλιση
  • Συνεχής εξέλιξη και επιμόρφωση
  • Εύκολη μετακίνηση με τα Μ.Μ.Μ.

Οι υποψήφιοι που ενδιαφέρονται για την θέση εργασίας, μπορούν να αποστείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα ηλεκτρονικά μέσω της επίσημης σελίδας της Actionline.

Η ομάδα του Recruitment Solutions θα επικοινωνήσει μόνο με τους υποψηφίους που διαθέτουν την ανάλογη εμπειρία, ενώ θα τηρηθεί αυστηρά εχεμύθεια και εμπιστευτικότητα.

Η ACTIONLINE, είναι μία αμιγώς Ελληνική εταιρία, που από το 2011 πρωταγωνιστεί στις εξελίξεις της αγοράς, παρέχοντας τις πιο σύγχρονες και κατάλληλες λύσεις στον τομέα του ανθρώπινου δυναμικού.

Προσφέρει Ολοκληρωμένες Υπηρεσίες Outsourcing, καθώς ειδικεύεται στις υπηρεσίες εξεύρεσης, αξιολόγησης και επιλογής προσωπικού καλύπτοντας ανάγκες μόνιμο ή έκτακτο προσωπικό στις μεγαλύτερες ελληνικές εταιρίες.

Συγκεκριμένα, δραστηριοποιείται στους ακόλουθους τομείς:

  • Managed & Recruitment Services,
  • Customer Services,
  • Secretary and Supporting Services,
  • Coaching,
  • Outsourcing payroll,
  • Sales-Retail,
  • Collection agents
  • Insurance Section

Η παρουσία μαςστην αγορά εργασίας είναι ταυτισμένη με την υπευθυνότητα, την καινοτομία και την ανάδειξη των εργαζομένων της.