Υπεύθυνος Marketing & Επικοινωνίας

Αυτή η αγγελία έχει λήξει

  • Ημερομηνία δημοσίευσης:21 Ιουλίου, 2020
  • Προβολές 107
0 Αιτήσεις
  • Κλάδος εργασίας Εμπόριο - Προώθηση
    Εργασιακή εμπειρία 5 Έτη
    Φύλο Αδιάφορο
  • Μορφωτικό επίπεδο Ανώτατη μόρφωση (ΑΕΙ/ΤΕΙ)
ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ, Leoforos Irakliou, Heraklion, Greece
Περιγραφή Αγγελίας

Ergonomia

Κωδικός Θέσης: ΥΜΕ02

Τίτλος Εργασίας: Υπεύθυνος Marketing & Επικοινωνίας

Η Ergonomia , η πρώτη εταιρεία Συμβούλων Πρόληψης του Επαγγελματικού Κινδύνου (από το 1992), η οποία έχει καθιερωθεί στην Ελλάδα και στο εξωτερικό για την συνέπεια και την υψηλή ποιότητα των υπηρεσιών της, αναζητά: Υπεύθυνο Marketing & Επικοινωνίας

Κύρια καθήκοντα:

  • Σχεδιάζει και προτείνει κατάλληλες στρατηγικές Marketing, καθώς και το προς έγκριση ετήσιο Marketing Plan της εταιρείας
  • Υλοποιεί το εγκεκριμένο Marketing Plan και ελέγχει τις δαπάνες του ετήσιου Marketing Budget
  • Οργανώνει, υλοποιεί και αξιολογεί τις εκστρατείες επικοινωνίας, εκθέσεων και διαφημιστικών εκδηλώσεων
  • Διεξάγει έρευνες αγοράς και ανάλυσης για την αξιολόγηση των τάσεων, της αναγνωσιμότητας της επωνυμίας και των επιχειρήσεων ανταγωνισμού
  • Διαχειρίζεται την ιστοσελίδα της εταιρείας και παρακολουθεί την επισκεψιμότητα καθώς και όλα τα social media που συμμετέχει η εταιρεία
  • Υλοποιεί όλες τις καμπάνιες επικοινωνίας (συμβατικών και ηλεκτρονικών) σε πελάτες και συνεργάτες
  • Οργανώνει και συμμετέχει σε συνέδρια και εταιρικές εκδηλώσεις
  • Διαχειρίζεται όλες τις προμήθειες των υλικών Marketing
  • Διεξάγει παρουσιάσεις σε εταιρικούς πελάτες
  • Συνεργάζεται στενά με τις Πωλήσεις της εταιρείας

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο Marketing, Διοίκησης Επιχειρήσεων ή παρεμφερούς τομέα
  • Κατοχή μεταπτυχιακού τίτλου σε σχετικό αντικείμενο θα θεωρηθεί εξτρά προσόν
  • Τουλάχιστον 5ετή εμπειρία σε θέση Marketing, ιδανικά σε εταιρεία υπηρεσιών
  • Πολύ καλή γνώση του digital marketing
  • Ικανότητα υλοποίησης δημιουργικού ηλεκτρονικής και έντυπης καμπάνιας
  • Πολύ καλή γνώση budgeting και στατιστικών αναλύσεων
  • Εμπειρία και γνώση στην επικοινωνία με πελάτες
  • Πολύ καλή γνώση από promotion και διοργάνωση σεμιναρίων
  • Εμπειρία στην διαχείριση διαφημιστικών εταιρειών
  • Άριστη γνώση του MS Office καθώς και γραφιστικών πακέτων
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Εμπειρία από εργασία στο εξωτερικό θα ληφθεί ιδιαίτερα υπόψιν

Απαιτούμενες δεξιότητες:

  • Δημιουργική σκέψη (creative thinking)
  • Άριστα presentation skills
  • Πελατοκεντρική φιλοσοφία

Παρέχουμε:

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές
  • Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρίες για ανάπτυξη και εξέλιξη
  • Διαρκή εκπαίδευση & επιμόρφωση

Για όλα τα βιογραφικά θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.

Η εταιρεία θα επικοινωνήσει με όσους υποψηφίους πληρούν τα παραπάνω κριτήρια.

ergasia.gr